logo
Strona Główna / Aktualności /   aktualność nr 125 edit
2012-10-06 informacja prasowa

Matma mnie kręci

Rusza piąta edycja konkursu filmowego "Matma mnie kręci", w którym na zwycięzcę czeka nagroda w wysokości 10 000 zł.

Zadanie konkursowe polega na stworzeniu krótkiego filmu promującego matematykę. Udział mogą wziąć uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych, którzy zarejestrują się na stronie www.kalkulatory.pl i w wyznaczonym terminie prześlą autorski klip.
W takich też grupach wiekowych prace będą oceniane. Liczy się dobry pomysł, oprawa graficzna, dźwięk, zaangażowanie w projekt oraz kreatywność w przedstawieniu matematyki.
Nadesłane filmy zostaną poddane surowej ocenie internautów, którzy w głosowaniu na specjalnym kanale na youtube, wybiorą najlepsze produkcje. Głosy będą oddawane przez cały listopad. Następnie jury, złożone z doktorów matematyki i nauk humanistycznych, filmowców oraz laureatów poprzednich edycji, zgodnie z wytyczonymi kryteriami wyłoni zwycięzców.
Nagrody
Autor filmu, który zbierze najwyższe oceny, otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 10 000 złotych. W ręce uczniów, którzy uplasują się na kolejnych miejscach, trafią: cyfrowy aparat fotograficzny Casio oraz kalkulator graficzny Casio ClassPad 330. Z racji jubileuszowej edycji zostanie także przyznana specjalna nagroda w kategorii pomysłowość - kalkulator graficzny Casio FX-CG20. Kalkulator Casio FX-9860GII i projektor multimedialny otrzyma również nauczyciel, wskazany przez laureata konkursu, doceniony jako „Mistrz”.
Obejrzyj filmy nagrodzone podczas IV edycji konkursu "Matma mnie kręci"
Między duchem a materią pośredniczy matematyka.
"Wielomiany i czekolada."